Speciální služby

Lékárna U Nováků nabízí svým věrným klientům tyto specializované nadstandardní služby:

HOMEOPATIE

Nabízíme bezplatné erudované poradenství ve vztahu k homeopatickým přípravkům a jejich rychlé objednání. V případě zájmu domluvíme klientovi vyšetření u lékaře zabývajícího se homeopatickou medicínou. Klienti, kteří jsou držiteli naší věrnostní karty, zde mohou uplatnit nárok na 25% slevu na homeopatické vyšetření.

Co je homeopatie?

 • Homeopatie je metoda energetické a zcela neškodné nechemické léčby, která nepůsobí proti příznaku (jako klasická, tzv. alopatická medicína). K léčbě využívá empirického poznatku, že některé látky schopné v pokuse na zdravém vyvolat nějaký přáznak, jej mají – jsou-li podány v silně zředěné podobě – schopnost i léčit
 • Tento princip (tzv. pravidlo podobnosti) je obsažen i v názvu léčebné metody samotné, kde homoios značí podobný a pathos nemoc či utrpení
 • Za otce metody je obecně považován německý lékař dr. Samuel Hahnemann (1755–1843)
 • V České republice se homeopatii věnuje několik desítek lékařů a nepřeberný počet různě vzdělaných laických léčitelů
 • Homeopatický lék je oficiálně schváleným léčivem, které registruje Státní ústav pro kontrolu léčiv na základě ustanovení Evropské direktivy

Co konkrétně nabízíme?

 • Jak naši lékaři, tak odborný personál lékárny mají nadstandardní vzdělání v homeopatické medicíně a jsou tak schopni nejen poradit (v případě léčby běžných akutních onemocnění, kde je homeopatická léčba vyžadovaná pacientem nebo možná), ale také zajistit předepsané nebo požadované homeopatikum (formou rychlého objednání z distribuční sítě nebo přímo od výrobce v rámci tzv. individuálního dovozu)
 • Naše lékárna navíc drží nadstandardní zásobu běžně předepisovaných homeopatik, takže je schopna většinu požadavků na homeopatická léčiva uspokojit okamžitě
 • V případě potřeby lékárna zajistí přednostní objednání k některému z lékařů, který se homeopatií v našich ordinacích zabývá.
 • Držitelům věrnostní karty lékárny U Nováků bude homeopatické vyšetření, u našeho spolupracujícího lékaře, nabídnuto s 25% slevou na každou konzultaci!

 

REDUKCE TĚLESNÉ HMOTNOSTI

Klientům naší lékárny, pokud jsou držiteli věrnostní karty, kteří trpí nadváhou, nabízíme nasazení bílkovinné diety našimi spolupracujícími výživovými poradci bez poplatku za konzultaci.

Co je bílkovinná dieta?

 • Bílkovinné (též hyperproteinové) diety se využívají k terapii obezity cca 40 let. Jde o běžně rozšířenou metodu redukce tělesné hmotnosti zejména v USA, Kanadě či Francii
 • Princip spočívá v náhradě 2–3 pravých jídel instantními proteinovými pokrmy s nízkou energetickou hodnotou a výrazně sníženým obsahem cukrů. Tím se do 48–72 hodin dostane organismus do zvláštního metabolického stavu, kterému říkáme ketóza (odtud označení bílkovinných diet jako „ketogenní“). Ketóza je u zdravých lidí zcela přirozený stav. Zaplavení organismu přirozenými ketonovými látkami (které vznikají při trávení hyperproteinových jídel) vede k:
  • Vymizení pocitu hladu (počínaje 3. dnem diety)
  • Rozvoji dobré nálady (mírně euforizující účinek ketolátek na mozkovou tkáň)
  • Úbytku hmotnosti na úkor tukové a nikoliv svalové tkáně (lze objektivizovat změřením hmotnosti na tzv. bioimpedanční váze, která stanoví nejen celkovou kilogramovou hmotnost, ale také hmotnost svalové tkáně, kostí a procenta, kterým se na celkové hmotnosti podílí tkáň tuková)
 • Nabídka proteinových jídel je velice pestrá co do konzistence (nápoje, tyčinky, těstoviny, proteinový chléb apod.) i příchutí (cca 30 sladkých a 30 slaných příchutí), jídla jsou připravována ve specializovaných potravinářských zařízeních ve Francii a Kanadě, neobsahují žádné chemické léky tlumící hlad. Zdrojem bílkovin jsou zcela přírodní suroviny (vaječný bílek, sója, apod.)

Co konkrétně nabízíme?

 • Zájemce o bílkovinnou dietu (držitel věrnostní karty) bude lékárnou objednán k bezplatné a nezávazné konzultaci k odbornému terapeutovi, který se u nás redukcemi zabývá a sestaví mu individuální plán redukce, přičemž rychlost váhového úbytku činí v průměru 1–2 kg týdně.

 

Chcete vědět o bílkovinných dietách víc?

Navštivte www.dietalegre.cz nebo www.medidiet.cz

Chcete vědět více o lékařském zařízení, se kterým spolupracujeme?

Navštivte www.milosryc.cz

Otevírací doba

PONDĚLÍ

8.00 - 19.00

ÚTERÝ

8.00 - 19.00

STŘEDA

8.00 - 19.00

ČTVRTEK

8.00 - 19.00

PÁTEK

8.00 - 19.00

SOBOTA

Zavřeno

NEDĚLE

Zavřeno

Lékárna neprovozuje pohotovostní výdejní službu.

O letních prázdninách (červenec–srpen) může být otevírací doba zkrácena. O jakékoliv změně otevírací doby budete na tomto místě s předstihem informováni.

V Jámě 699/5, 110 00 PRAHA 1

Telefon

+420 226 807 006

E-mail

info@lekarnaunovaku.cz

Web

www.lekarnaunovaku.cz